Ollam

Keďže na Instagrame veľmi nezverejňujem svoj osobný život, rozhodla som sa Vám predstaviť tu. Kto vlastne som, čo robím a ako vznikla myšlienka stvoriť Ollam Atelier to všetko sa dočítate nižšie. 

Volám sa Katarína..

Som študentka ekonomiky v programe Business Economics. Pochádzam z malej dedinky neďaleko Nitry, avšak už dlhší čas bývame spolu s priateľom v Bratislave, kde sme sa nasťahovali kvôli práci, ktorú už ani jeden z nás nerobí.

Domov však chodievam pravidelne, nakoľko tam pestujem všetky kvety a mám svoju výrobnú dielničku, kde nielen tvorím vence a kytice, ale aj suším kvety a trávy, ktoré používam na moje výrobky počas celého roka. 

Malú džungľu (ako zvykneme volať náš byt) máme aj v Bratislave. S pestovaním izboviek sme začali už pred rokmi, kedy celá láska ku kvetom začala..

 

 

O ateliéri

Instagram som si založila už v roku 2016. Vždy som bola kreatívec, ale nikdy som si nemyslela, že by ľudia mohli mať záujem o moje výrobky. Na naliehanie mojich kamarátiek som si založila Instagram.  Začínala som s náramkami a hačkovanými šálmi, ktoré sme vtedy všetky nosili. Postupne som začala robiť aj vianočné vence a vyzdobila som aj prvé kraslice. Výrobky som vyrábala len pre kamarátov a rodinu. To boli moji zákazníci. Takto to fungovalo roky, bolo to len moje hobby, ale nikdy som nemala reálnych zákazníkov.

Neskôr sme si s priateľom kúpili prvé izbové rastlinky, do ktorých sme sa okamžite zamilovali. Prvá izbovka bola Calathea Orbifolia. Aby nebola osamelá kúpili sme k nej Calatheu Zebrinu a viete si predstaviť ako to celé pokračovalo.

V roku 2021 som sa popri štúdiu zamestnala v korporáte. Spočiatku ma práca veľmi bavila a napĺňala. Po čase som cítila, že mi niečo chýba, stále to nebolo ono. Hodiny strávené pozeraním do obrazovky počítača ma nakopli. Povedala som si kedy, keď nie teraz. Prehodnotila som svoje vízie, zmenila stratégiu a začala tak povediac od nuly. S novými víziami prišlo aj nové meno na Instagrame, kúpila som fotoaparát a začala sa konečne venovať tomu, čo mám naozaj rada. Tam začala cesta Ollam Atelieru.

Keďže milujem tvoriť a stále vymýšlam nové nápady a výrobky, rozhodla som sa založiť tento blog, kde sa s Vami podelím o rôzne návody a tiež know-how, ktorý mám rokmi overený.